טבלה 91: חפצי קסם שונים פחותים

גלגול קוביה (1ק20) חפץ
1 חץ כיוון (כל)
2  תיק רחב ידיים (כל)
3  מגפי האלפים (כל)
4  מגפי מהירות או מגפי ניתור (50%/50%) (כל)
5 צמידי הגנה, דרג"ש 6 [13] (כל)
6 פעמוני פתיחה (כל)
7  גלימת האלפים (כל)
8  גלימת הגנה, 1+ (כ,ק,ג)
9  חפץ מקולל (כל)
10 לגינא של מים אינסופיים (כל)
11 אבק הופעה או היעלמות (50%/50%) (כל)
12  אבק התעטשות וחנק (כל)
13  כפפות שיריון של שחיה וטיפוס (כ,ל,ג)
14  פרסות מהירות (סוסים)
15 אבן מזל (כל)
16 מדריך לאימונים מועילים (כל)
17 חליל הביבים (כל)
18  חבל טיפוס (כל)
19  חבל לכידה (כל)
20  את חופר מעצמו (ל)

(כל) החפץ ניתן לשימוש בידי דמויות מכל סוג; (כ) החפץ ניתן לשימוש בידי כוהנים בלבד; (ל) החפץ ניתן לשימוש בידי לוחמים בלבד; (ק) החפץ ניתן לשימוש בידי קוסמים בלבד; (ג) החפץ ניתן לשימוש בידי גנבים בלבד.

טבלה 92: חפצי קסם שונים בינוניים

גלגול קוביה (1ק20) חפץ
1 קמיע הגנה מחזיונות (כל)
2 מגפי מעוף (כל)
3 צמידי הגנה, דרג"ש 4 [15] או דרג"ש 2 [17] (50%/50%) (כל)
4 שטיח מעופף (כל)
5 גלימת התקה (כל)
6 גלימת הגנה 2+ או 3+ (כ,ק,ג)
7 חפיסה רבת פנים (כל)
8 פסלון כלב השוהם (כל)
9 כפפות שיריון של כח ענק (כ,ל,ג)
10 קסדה של קריאת קסם ושפות (כל)
11 חור נייד (כל)
12 קרן ואלהלה, נחושת (כ,ל)
13 קרן ואלהלה, כסף (כל)
14 כד אלכימיה (כל)
15 מדריך לזריזות (כל)
16 מדליון גילוי מחשבות (כל)
17 מראה של חזיונות קסומים (כל)
18 גלימת התמזגות (כל)
19 גלימת עיניים (ק)
20 גלימת קוסמות (ק)

(כל) החפץ ניתן לשימוש בידי דמויות מכל סוג; (כ) החפץ ניתן לשימוש בידי כוהנים בלבד; (ל) החפץ ניתן לשימוש בידי לוחמים בלבד; (ק) החפץ ניתן לשימוש בידי קוסמים בלבד; (ג) החפץ ניתן לשימוש בידי גנבים בלבד.

טבלה 93: חפצי קסם שונים דגולים

גלגול קוביה (1ק20) חפץ
1 קמיע של שליטה בשדים (כ,ק)
2 בזיך שיקויים (כל)
3 מקטרת, מחתה, קערה או אבן של שליטה ביסודנים (ק)
4 כדור בדולח (ק)
5 בקבוק אפריטי (כל)
6 פסלון האריה הזהוב (כל)
7 כפפות שיריון של זריזות (כל)
8 יהלום ראייה (כל)
9 אבנט של כח ענק (כל)
10 קסדה של זוהר אש (כל)
11 קסדת שיגור (ק)
12 קרן סערה (כל)
13 קרן ואלהלה, ברזל (ל)
14 עדשות הקסמה (כל)
15 כרך קסום (עליה בדרגה) (מתאים למקצוע אחד)
16 מדריך לגולמים (ק)
17 מדריך לתבונה (כל)
18 מדריך לחוכמה (כל)
19 מחרוזת תכשיטי אש (כל)
20 חרפושית טירוף (כל)

(כל) החפץ ניתן לשימוש בידי דמויות מכל סוג; (כ) החפץ ניתן לשימוש בידי כוהנים בלבד; (ל) החפץ ניתן לשימוש בידי לוחמים בלבד; (ק) החפץ ניתן לשימוש בידי קוסמים בלבד; (ג) החפץ ניתן לשימוש בידי גנבים בלבד.

תיאורי חפצי קסם שונים

קמיע הגנה מחזיונות: קמיע זה מגן על הלובש אותו מפני אמצעי מעקב קסומים כגון תע"ח או צפיה בו דרך כדור בדולח. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

קמיע של שליטה בשדים: קמיע זה מתפקד כלחש הגנהמרוע ומאפשר ללובש לנסות להטיל הקסמתמפלצת על שד. הצלחה פירוש שהשד משועבד למשך 1ק6 שבועות, אחריהם הוא יצא לחופשי. ניתן לשימוש בידי קוסמים וכוהנים.

חץ כיוון: חץ כזה מצביע לכיוון של כל דבר אותו בעליו מבקש. ניתן להשתמש בו שבע פעמים בשבוע. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

תיק רחב ידיים: תוכו של תיק זה גדול מכפי שנראה מבחוץ. מידותיו הפנימיות הן בערך 3*1.5*1 מטר, אולם הוא לא יכול לשאת משקל גדול מ-500 ק"ג. כשהתיק אינו ריק הוא שוקל 25 ק"ג, לא משנה כמה משקל יש בו באמת. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

בזיך שיקויים: כד קטן זה ממלא עצמו בשיקוי המבוקש, מתוך 1ק4 + 1 שיקויים שהוא מסוגל ליצור. ניתן להשתמש בכד בשבוע כמספר השיקויים השונים שהוא יכול ליצור. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

מגפי האלפים: נועל מגפיים אלה נע בשקט מוחלט. ניתנים לשימוש בידי כל המקצועות.

מגפי ריחוף: מגפים אלו מאפשרים לנועל לרחף (בדומה ללחש), למשך זמן לא מוגבל. ניתנים לשימוש בידי כל המקצועות.

מגפי מהירות או מגפי ניתור (50%): מגפי מהירות מכפילים את קצב התנועה של הנועל, אבל מצריכים מנוחה מלאה לפרק זמן השווה לפרק הזמן בו היו בשימוש. מגפי ניתור מאפשרים לנועל לבצע ניתורים מופלאים לגובה של שלושה מטרים ולמרחק של עד עשרה מטרים. גם מגפיים אלו מכפילים את קצב התנועה, אולם רק בשטחים פתוחים. הם לא מצריכים מנוחה לאחר השימוש. ניתים לשימוש בידי כל המקצועות.

צמידי הגנה, דרג"ש 4 [15] (50%) או 2 [17] (50%): צמידים אלה משפרים את דירוג השיריון של הלובש לדירוג המצויין. אין השפעה אם הלובש כבר משוריין עד אותו דירוג או גבוה יותר. דירוג השיריון המוענק על ידי הצמידים משופר על ידי טבעות קסומות או אמצעי הגנה קסומים אחרים. ניתנים לשימוש בידי כל המקצועות.

צמידי הגנה, דרג"ש 6 [13]: צמידים אלה משפרים את דירוג השיריון של הלובש לדירוג המצויין. אין השפעה אם הלובש כבר משוריין עד אותו דירוג או גבוה יותר. דירוג השיריון המוענק על ידי הצמידים משופר על ידי טבעות קסומות או אמצעי הגנה קסומים אחרים. ניתנים לשימוש בידי כל המקצועות.

שטיח מעופף: שטיחים מעופפים יכולים לשאת עד שלושה אנשים ולנוע בקצב תנועה של 18 אם הוא נושא יותר מאדם אחד. עם רוכב אחד בלבד, השטיח נע בקצב תנועה של 30. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

מקטרת, מחתה, קערה או אבן של שליטה ביסודנים: מקטרת משמשת לשליטה ביסודני אוויר, קערה (כשהיא מלאה) לשליטה ביסודני מים, מחתה לשליטה ביסודני אש ואבן לשיטה ביסודני אדמה. חפצים אלו יכולים לזמן יסודן בו 12 קב"פ מהסוג המתאים. הכנת הפריט לביצוע הזימון אורכת עשר דקות. ניתנים לשימוש בידי קוסמים בלבד.

פעמוני פתיחה: צילצול בפעמון קטן זה פותח כל דלת, אפילו אם היא מוברחת או נעולה במנעול קסמים. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

גלימת התקה: לובש הגלימה מופיע כאילו הוא עומד במקום מעט שונה, במרחק של כ-30 ס"מ מהמקום בו הוא עומד באמת. דירוג השיריון של הלובש עולה ב-2 נקודות והגלימה מעניקה תוסף של +2 לגלגולי הצלה נגד התקפות המכוונות אל הלובש. ניתנת לשימוש בידי כל המקצועות.

גלימת הגנה, 1+: גלימה זו משפרת את דירוג השיריון של הלובש ב-1 ומעניקה תוסף של 1+ לגלגולי הצלה. ניתנת לשימוש בידי כל המקצועות.

גלימת הגנה, 2+ או 3+ (50%): גלימה זו משפרת את דירוג השיריון של הלובש ב-2 (או 3) ומעניקה תוסף של 2+ (או 3+) לגלגולי הצלה. ניתנת לשימוש בידי כל המקצועות מלבד לוחם.

כדור בדולח: כדור בדולח מאפשר למשתמש לראות את מה שמתרחש בכל מקום בו יחפוץ לחזות, גם במרחק ניכר. חפץ קסום כזה לא ניתן לשימוש יותר משלוש פעמים ביום, אחרת המשתמש ישתגע. לחשים ואמצעי זהירות אחרים יכולים למנוע צפיה במשתמש בהם דרך כדור בדולח. כדורי בדולח מסויימים מסוגלים גם להשמיע קולות ואפילו מחשבות מהאיזור הנחזה, אולם הם נדירים. ניתן לשימוש בידי קוסמים בלבד.

לגינא של מים אינסופיים: בכל פעם שמסירים את הפקק מכד זה, נמזגים מתוכו ארבעה ליטרים של מים. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

חפיסה רבת פנים: חפיסה פשוטה למראה של קלפים מצויירים ביד, פריט זה מכיל קסמים אדירים ומגוונים, אחד בכל קלף בחפיסה. החפיסה מכילה את כל האסים וקלפי הפנים וגם ג'וקר אחד. דמות יכולה לשלוף כמה קלפים שתרצה מתוך החפיסה (כאשר החפיסה מעורבבת מחדש אחרי כל שליפה), אולם כששליפת הקלפים נפסקת, החפיסה נעלמת עם קול חלש של צחוק חורש רעות. השפעות הקלפים הן כלהלן:

לב:
אס: קבל 50,000 נק"נ.
מלך: קבל חפץ קסם מטבלה 91.
מלכה: קבל 1ק3 משאלות.
נסיך: קבל את היכולת לזמן לוחם עם 8 קב"פ, נשק 3+, מגן 3+ וחרב 3+, שישרת אותך במשך שעה.

תלתן:
אס: נטיית הדמות משתנה. אם המשחק מתנהל ללא שימוש בנטיה, על הדמות מוטלת מטלה מסוכנת (בדומה ללחש).
מלך: החפץ הקסום החזק ביותר של הדמות נשאב אל התוהו ונעלם.
מלכה: הדמות הופכת מיד לאבן, עם הבעת הפתעה קפואה על פניה.
נסיך: הדמות מאבדת נקודה אחת מהתכונה הראשית. (אם יש לדמות מספר תכונות ראשיות, התכונה המופחתת תיקבע באקראי).

עלה:
אס: אבד דרגה אחת.
מלך: לוחם עם 9 קב"פ, נשק 4+, מגן 4+ ושיריון 4+ מופיע ותוקף. כשהלוחם נהרג, הגופה וכל החפצים נעלמים.
מלכה: הדמות מתה מיד.
נסיך: מפלצת משוטטת עם 1ק4 + 6 קב"פ תוקפת את החבורה. למפלצת יש סיבוב הפתעה אחד, מכיוון שהופיעה מהאוויר.

יהלום:
אס: קבל מפה לאוצר משמעותי מאוד.
מלך: קבל 5ק6 תכשיטים.
מלכה: קבל מגילה עם שבעה לחשים, כולם מעוצמה 2 או יותר.
נסיך: הוסף נקודה לתכונה אחת לפי בחירת השחקן.

הג'וקר: קבל 25,000 נק"נ או בחר לשלוף שני קלפים נוספים.

אבק הופעה (50%) או היעלמות (50%): אבק הופעה מושלך ברדיוס של שלושה מטרים וגורם לכל דבר בלתי נראה, אסטרלי, מוּתַק או חוץ מימדי להפוך לנראה לחלוטין. האבק מגיע לרוב בתוך שקיק עם כמות מספקת ל-20-30 שימושים. אבק היעלמות עובד באופן ההפוך. כשמפזרים אותו ברדיוס של שלושה מטרים כל דבר בתוכו הופך לבלתי נראה למשך 5ק6 תורות. אמצעים רגילים לגילוי הנעלם מעין (כגון לחש גילוי הנעלם מעין) אינם חזקים מספיק כדי לפעול נגד הקסם החזק של האבק. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

אבק התעטשות וחנק: שקיקים של אבק זה מכילים לרוב מספיק למנה אחת. כשהוא מפוזר ברדיוס של שלושה מטרים, האבק גורם לכל מי שנמצא באיזור לבצע גלגול הצלה או למות. אם טבעו של האבק מזוהה לפני שנעשים בו ניסויים, ניתן להשתמש בו כנשק מושלך הרסני. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

בקבוק אפריטי: האפריטי שמאכלס בקבוק כזה משרת את בעלי הבקבוק למשך שנה אחת ויום אלא אם הוא משוחרר בטעות מעבדותו. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

פסלון האריה הזהוב: זהו פסלון אבן קטן שהופך לאריה כשמילת הפקודה נאמרת, ונלחם על פי הוראות בעליו. אם האריה נהרג, הוא חוזר לצורת פסלון אולם ניתן יהיה להשתמש בו שוב. הפסלון ניתן לשימוש אחת לשבוע ולא יותר. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

פסלון כלב השוהם: פסלון אבן זה הופך לכלב חי כאשר מילת הפקודה נאמרת. הוא יחפש כל דבר שבעליו יאמר לו למצוא ולא יעצור עד שיצליח או יהרג. יש לו סיכוי של 75% לאתר חפצים בלתי נראים או מוסתרים, וכמובן שחוש הריח שלו מאתר יצורים בלתי נראים ומוסתרים בהצלחה כמעט מושלמת. למטרות התקפה והגנה, התייחסי לכלב האבן כאילו הוא זאב. ניתן להשתמש בו שתיים עשרה פעמים לפני שהפסלון מאבד את קסמו. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

כפפות שיריון של זריזות: כאשר הן נלבשות, כפפות אלו מעניקות ללובש תוספת של שתי נקודות לזריזות (עד למקסימום של 18). ניתנות לשימוש בידי כל המקצועות.

כפפות שיריון של כח עוג: כפפות שיריון אלו מעלות את כוחו של הלובש לכוחו של עוג. הסיכויים לפגיעה אינם משתנים אולם תוסף הנזק הופך ל-6+ (לא מצטבר עם התוסף הקיים כתוצאה מכוחו של הלובש, אם ישנו). ניתנות לשימוש בידי כל המקצועות מלבד קוסם.

כפפות שיריון של שחיה וטיפוס: כפפות שיריון אלה מאפשרות ללובש לשחות בקצב של 18, ולטפס על קירות מאונכים עם 95% סיכויי הצלחה לכל שלושה מטרים של טיפוס. ניתנות לשימוש בידי כל המקצועות מלבד קוסם.

יהלום ראייה: יהלום זה משמש כעדשה. הוא מראה את האמת של מה שלפניו וחותך מבעד לאשליות מכל הסוגים, אפילו חזקות מאוד. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

אבנט של כח ענק: חגורה רחבה זו מעניקה ללובש כח של ענק גבעות (8+ לנזק, לא מצטבר עם כל תוספי נזק קיימים). האבנט אינו מעלה את סיכויי הפגיעה. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

קסדה של זוהר אש: קסדה זו חזקה באופן מופלא ומעניקה תועלת רבה לחובש. מי שיחבוש את הקסדה יקבל תוסף של 10+ לגלגולי הצלה כנגד נזק מאש ויוכל ליצור קיראש. לוחמים יכיולים לפקוד על נשק שהם אוחזים בידם לבעור (+1ק6 נזק), קוסמים יכולים להוסיף 1+ לכל קוביית נזק שנגרם כתוצאה מכדוראש או כדוראשמושהה. כוהנים יכולים להצית חפצים במרחק עשרה מטרים ולהטיל שני לחשי אור או אור מתמיד עבור כל אחד שהכוהן הכין בפועל. לחובש הקסדה סיכויים גבוהים יותר להיות מותקף בידי יצורי יסוד האוויר, אולם יצורי יסוד האש (כגון אפריטי או סלמנדרה) יהיו ידידותיים כלפיהם. ניתנת לשימוש בידי כל המקצועות.

קסדת שיגור: כאשר חובש הקסדה מטיל לחש שיגור על עצמו בזמן חבישת הקסדה, השיגור נעשה ללא סכנה של שגיאה, לכל מקום בו החובש יחפוץ. ניתן לעשות זאת שוב ושוב (ללא צורך בהטלה נוספת של הלחש) למשך שעה אחת לפני שהחיבור בין הלחש והקסדה מתנתק, וניתן לעשות זאת פעם אחת בלבד ביום. הקסדה אינה מסייעת בלחשי שיגור המוטלים על כל דמות מלבד החובש. ניתנת לשימוש בידי קוסמים בלבד.

חור נייד: חור נייד הוא פיסת בד כהה בקוטר של כמטר וחצי. בנוסף, הוא גם פיו של חור בין מימדי בעומק של שלושה מטרים – חפצים ואנשים יכולים ליפול או לרדת לתוכו כשהוא מונח על הרצפה. ניתן למשוך את פיסת הבד מבפנים כדי לסגור את החור לחלוטין, אולם אין בתוכו מקור של אוויר רענן, ושהיה בתוכו תוביל לחנק בתוך זמן קצר. ניתן להרים ולשאת את פיסת הבד בכל זמן – מכאן השם "נייד". ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

קרן סערה: לקרן זו, כאשר נושפים בה, יש השפעה של קטפולטה על מבנים, גורמת ל2ק6 נקודות נזק ליצורים ובנוסף מחרישה אותם לעשר דקות. חרוט הקול הוא באורך 30 מטרים ומתרחב לבסיס ברוחב שישה מטרים. חוד החרוט, בפה הקרן, הוא ברוחב שלושה מטרים. ניתנת לשימוש בידי כל המקצועות.

קרן ואלהלה, נחושת: הקרן מזמנת 2ק4 לוחמים צמאי דם (3 קב"פ) לסייע למי שנשף בה. ניתנת לשימוש בידי לוחמים וכוהנים.

קרן ואלהלה, ברזל: הקרן מזמנת 2ק4 לוחמים צמאי דם (4 קב"פ) לסייע למי שנשף בה. ניתנת לשימוש בידי לוחמים בלבד.

קרן ואלהלה, כסף: הקרן מזמנת 2ק4 לוחמים צמאי דם (2 קב"פ) לסייע למי שנשף בה. ניתנת לשימוש בידי כל המקצועות.

פרסות מהירות: פרסות אלה מכפילות את קצב התנועה של הסוס. ניתנות לשימוש ברגלי סוסים.

כד אלכימיה: כד זה מפיק כל נוזל מבוקש, בכמות גדולה הנמצאת בשימוש נפוץ (כלומר, 40 ליטרים של מים, אבל רק 20 ליטרים של יין). לא ניתן להשתמש בו יותר משבע פעמים ביום, והוא יפיק רק סוג נוזל אחד ביום. הוא לא מפיק נוזלים קסומים. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

עדשות הקסמה: עדשות אלה, כאשר הן ממוקמות מול העיניים, נותנות למרכיב את היכולת להקסים את מי שפוגשים את מבטו (בדומה ללחש הקסמת איש). גלגול ההצלה כנגד כוחן של המשקפיים מבוצע עם מתאם של 2-. ניתנות לשימוש בידי כל המקצועות.

כרך קסום (עליה בדרגה): כרכים קסומים מעניקים דרגת ניסיון לקורא, אם הקורא הוא מהמקצוע המתאים. קבעי באקראי את המקצוע עבורו נכתב הכרך, מבין כל המקצועות.

אבן מזל: אבן זו מעניקה 1+ בכל גלגולי ההצלה וההתקפה. ניתנת לשימוש בידי כל המקצועות.

מדריך לאימונים מועילים: קריאת מדריך זה מעלה את כוחו של הקורא בנקודה, עד למקסימום של 18. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

מדריך לגולמים: ספר זה מכיל הוראות בסיסיות ליצירת סוג אחד של גולם. התהליך יקר והיוצר חייב להגיע לדרגה מסויימת של ידע בקסם כדי להשתמש בספר, אולם ספרים אלה הם מאגרי ידע של תורות נשכחות שערכם לא יסולא בפז. ספרים כאלה מוגנים לעתים קרובות בידי יוצריהם כנגד המגע של כל מי שאינו קוסם במקצועו וגורמים לדמויות כאלה לנזק או אפילו לירידה בדרגה. ניתן לשימוש בידי קוסמים בלבד.

מדריך לתבונה: קריאת מדריך זה מעלה את תבונתו של הקורא בנקודה, עד למקסימום של 18. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

מדריך לזריזות: קריאת מדריך זה מעלה את זריזותו של הקורא בנקודה, עד למקסימום של 18. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

מדריך לחוכמה: קריאת מדריך זה מעלה את חכמתו של הקורא בנקודה, עד למקסימום של 18. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

מדליון גילוי מחשבות: מתפקד כמו לחש תע"ח בטווח של תשעה מטרים (75%) או 27 מטרים (25%). ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

מראה של חזיונות קסומים: מראת יד זו (שעלולה גם להימצא כמראה קטנה יותר על שרשרת) מאפשרת למשתמש להטיל ראייה מרחוק, שמיעה מרחוק ותע"ח בטווח הרגיל אולם ללא מגבלת זמן. המראה גם תענה על שאלה בנוגע למוצג בה (אולם התשובה ככל הנראה תהיה עמומה למדי), אם כי ניתן לשאול רק שאלה אחת בשבוע. ניתנת לשימוש בידי כל המקצועות.

מחרוזת תכשיטי אש: על מחרוזת זו תלויים 3ק4 תכשיטים קטנים. כאשר הם מושלכים, התכשיטים מתפוצצים והופכים לכדוראש הגורם 6ק6 נזק (בדומה ללחש). ניתנת לשימוש בידי כל המקצועות.

חליל הביבים: חליל זה מזמן 10ק6 חולדות ענק. החלילן לא צריך להתרכז מרגע שהחולדות מגיעות (כעבור 1ק4*10 דקות), אולם כדאי לעשות זאת. כאשר החולדות מגיעות קיים סיכוי של 5% שהן לא יצייתו לפקודות, ואם החלילן מפסיק להתרכז בנגינה ישנו סיכוי של 10% שהן יפעלו מרצונן החופשי. בכל תור נוסף בו החלילן לא מרוכז יש סיכוי נוסף לאיבוד שליטה, והסיכויים עולים ב-10% נוספים בכל גלגול שמבוצע (בסיבוב הראשון: 10%, בסיבוב השני: 20% וכן הלאה). ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

גלימת התמזגות: גלימה זו גורמת ללובש להופיע כחלק מהסביבה, כולל היכולת להיראות כפרט נוסף בקבוצת יצורים קרובה. הגלימה תגרום ללובש להיראות כמו עץ קטן כשהוא ביער, צורות בחול במדבר וכו'. ליצורים עם לפחות 10 קב"פ (או דרגות ניסיון) יש סיכוי של 10% לקב"פ או דרגה מעל 9 לראות שהלובש הוא דמות עטוית גלימה ולא חלק מהסביבה. ניתנת לשימוש בידי כל המקצועות.

גלימת עיניים: מאות עיניים ארוגות ורקומות אל תוך הבד של גלימה קסומה זו ומעניקות ללובש כוחות אדירים של תפיסה על טבעית. ברדיוס של 80 מטרים. כל דבר בו מתבונן הלובש נראה כמו שהוא באמת: יצורים בלתי נראים הופכים לנראים, אשליות נעלמות, ויכולת זו מתרחבת אפילו לתוך המישור האסטרלי. לא ניתן לארוב ללובש או להפתיע אותו והוא יכול לעקוב אחרי כל דבר שעבר בסביבה ביום האחרון. ניתנת לשימוש בידי קוסמים בלבד.

גלימת קוסמות: גלימה זו מעניקה ללובש את היכולת להטיל לחשי הקסמה, שינויצורה ועצירה עם סיכויי הצלחה של 95%. הגלימה עשויה להיות קשורה לנטיות מסויימות. ניתנת לשימוש בידי קוסם בלבד.

חבל טיפוס: זהו חבל באורך 15 מטרים שמזנק בצורה קסומה כלפי מעלה כאשר פוקדים עליו, ויכול לקשור ולהתיר את עצמו על פי פקודה. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

חבל לכידה: חבל זה, על פי פקודה, כורך עצמו סביב עד 2ק4 + 1 יריבים בגודל אדם. לא ניתן לפגוע בו אלא באמצעות גלגול 20 טבעי והוא יכול לספוג עשרים נקודות נזק לפני שנעשה מרופט ולא שמיש. ניתן לשימוש בידי כל המקצועות.

חרפושית טירוף: זוהי חרפושית מסותתת או אפילו מאובן של חרפושית אמיתית. כאשר החרפושית מוצגת לראווה, כל היצורים עם 9 קב"פ או פחות ברדיוס של עשרה מטרים מאבדים את שפיותם למשך שעתיים ללא גלגול הצלה. יצורים עם 10 קב"פ ויותר עדיין לא מקבלים גלגול הצלה אולם יש להם סיכוי של 1 ל-4 להתגבר על השפעתה של החרפושית. ניתן להשתמש בה 12 פעמים ולאחר מכן היא מתפוררת לאבק. לשיקולה של המנחה, ניתן להטעין אותה באמצעות לחש סמל אובדן השפיות, אולם עם סיכויים של 5% לכל הטענה שהחפץ יושמד. ניתנת לשימוש בידי כל המקצועות.

את חופר מעצמו: את חפירה רגיל למראה זה חופר בעצמו לפי פקודה ומפנה מטר רבוע אחד של עפר בכל תור. ניתן לשימוש בידי לוחמים בלבד.

חפצים מקוללים

חפצים מקוללים מגיעים במגוון צורות וגדלים. ככל הנראה מדובר בחפצים קסומים עתיקים שהקסם בהם השתנה או התעוות עם השנים, למרות שחלקם בבירור עוצבו כדי לשמש כמלכודת למי שלא נזהרים (או אולי לאויביו של היוצר). שימי לב שברוב המקרים לא ניתן להשליך או להסיר חפצים מקוללים ללא שימוש בלחש הסרת קללה. המנחה מעודדת ליצור חפצים מקוללים מותאמים אישית, הדוגמאות שבהמשך יכולות לשמש כקווים מנחים מועילים.

טבלה 94: חפצים מקוללים

גלגול קוביה (1ק10) חפץ מקולל
1 תיק בליעה
2 מחתה של יסודנים עוינים
3 גלימת רעל
4 כדור בדולח של הצעה
5 מגפיים מרקדים
6 נאד של קללות פקוקות
7 קרן התמוטטות
8 תליון של הקרנת מחשבות
9 מראת התנגדות
10 גלימת רפיסות שכל

תיאורי חפצים מקוללים

גלימת רעל: ברגע שהגלימה נלבשת, גופו של הלובש סופג רעלים קסומים מסוגים רבים והוא מת במקום ללא גלגול הצלה.

גלימת רפיסות שכל: תבונתו של כל מי שלובש גלימה זו מופחתת לזו של חילזון גינה.

כדור בדולח של הצעה: חפץ מקולל זה אינו מתפקד כמו כדור בדולח רגיל, אלא שותל הצעה (בדומה ללחש) במוחו של המתבונן. גרסאות חזקות של חפץ זה עלולות אפילו לשתול מטלה.

מגפיים מרקדים: מגפיים אלה פועלות כמו מגפי מהירות או מגפי אלפים עד שהנועל נמצא בקרב או במנוסה. לפתע יפצח הקרבן בריקוד עליז, או אולי דווקא בריקוד איטי ומכובד.

מחתה של יסודנים עוינים: זוהי מחתה (או מקטרת, קערה או אבן) שמזמנת יסודנים, אולם במקום להיות תחת שליטת המזמן, היסודנים עוינים כלפיו.

מראת התנגדות: כל מי שמביט במראה זו מותקף על ידי גרסה מרושעת של עצמו – העתק מדוייק כולל לחשים וחפצי קסם. כאשר תאומי המראה נהרגים, גופותיהם והציוד נמוגים לערפל שחוזר אל המראה.

נאד של קללות פקוקות: נאד זה משחרר קללה מסוג מסויים כאשר החותם נשבר.

קרן התמוטטות: כאשר תוקעים בה, קרן זו שולחת גל הרס הישר כלפי מעלה. גל זה הורס כל תקרה או מבנה שנמצא מעל הנושף וגורם לו להתמוטט.

תיק בליעה: תיק זה מתפקד כמו תיק רחב ידיים, אלא שהוא בולע כל פריט שהונח בתוכו לאחר 1ק4 + 1 שעות.

תליון של הקרנת מחשבות: כאשר תליון זה נמצא סביב צווארו של הלובש, מחשבותיו נשמעות על ידי כל מי שנמצא בסביבה.