לכל המקצועות יש את היכולת להקים מעוז – או להשתלט על גילדה, במקרה של גנבים. מעוזים לרוב נבנים לאחר מבצע כיבוש חלק מהשממות, במהלכו מטהרים את האזור ממפלצות שאורבות בו. לאחר מכן מתחיל פרויקט הבנייה, במהלכו הבעלים החדש של הקרקע מקים את מבצרו. טבעו של המעוז משתנה בהתאם לרצונותיו של הבעלים, כמובן. נהוג שאתה, השחקן, משרטט את מפת המעוז שלך בעצמך.

באופן כללי, מנהיג חזק שמטהר אזור ברדיוס של 10 ק"מ, בערך, ימצא עצמו כשליט של בין 2 ל-8 ישובים קטנים (2ק4). האיכרים שבכפרים זעירים אלו ישמחו מאוד למצוא עצמם תחת חסותו של אדם בעל הכוח להגן עליהם – אלא אם דמותך ידועה כשליט עריץ או כעובדת בשירותו של התוהו. בכל ישוב מתגוררים כ-1ק4 X 100 איכרים במבנים קבועים או בחוות בסביבה, והמס הפיאודלי הרגיל הוא 10 מ"ז לשנה מכל איכר. לעיתים קרובות משלמים מס זה בדמות תרנגולים או פרים, ובשבועות של איסוף המס האחוזה עשויה להיראות יותר כמו שוק גדול, אבל אוסף מיסים מקצועי יכול לטפל בנושא, מבלי שדמותך תצטרך להתעסק בכך.

בעלות על טירה מאפשרת לדמות לארח ולהאכיל קבוצה גדולה של משרתים נאמנים מבלי להאלץ לשלם עבורם בפונדקים מקומיים, או לשכן אותם במחנה אוהלים תחת הגשם הקר. זהו בסיס מבצעים ומקום מאובטח לשמור בו אוצרות.

בניית טירה הינה הליך יקר. הבעלים יצטרך לשכור עגלות להעברת החומרים, וכן לשלם לבנאים ואנשי מקצוע אחרים ולהביאם מאזורים תרבותיים יותר על מנת שיקימו את חומות האבן ומגדליו של המבצר.

העלויות לבניית טירה עשויות להשתנות, אך להלן קווים כלליים.

אחוזה בשטח 60 X 60 מ': 50,000 מ"ז

קומה שנייה באחוזה: 30,000 מ"ז

בית שער: 500 מ"ז

חומת טירה (גובה 6 מ', עובי 3 מ'): 300 מ"ז \ 3 מ'

בניינים (6 X 9 מ'): 500 מ"ז (אבן), 250 מ"ז (עץ)

מגדל (קוטר 9 מ'): 8,000 מ"ז